Seo Nedir ?

SEO • 14 Temmuz 2018 • Yazar: admin

Gelişen web yayıncılığı çağında sitelerinizi ön planda tutmak için uymanız gereken kurallar topluluğunun internet üstündeki adı “ Search Engine Optimization “ yani kısada SEO’dur. Her arama motoru kendi algoritmik kriterleri doğrultusunda web sitelerini listelemektedir ve bu algoritmalar her arama motorunda değişkendir. Örneğin yandex arama motorunda “seo” konusunda ilk sayfada olan site google aramalarında ilk sayfada olmayabilir yada google’da ilk sayfadayken yandexte ilk sayfada olmayabilir. Burada önemli olan web sitenizin hangi lokasyona hizmet vereceğine göre arama motoru ve anahtar kelime seçiminiz olacaktır. Rusya’ya hizmet veren bir web sitesi sahibi iseniz yandex, Çin’e hizmet veriyorsanız baidu kullanmanız yararınıza olacaktır.

Dünyada en çok kullanılan arama motorları makalemizde detaylı listeyi bulabilirsiniz

Seo’nun sadece google için yapılan bir işlem olduğu önyargısını yıktığımıza göre seonun kanatları hakkında bilgilendirme kısmına geçebiliriz. Arama motorları sitelerinizi 2 ana kriter üstünden değerlendirir bunlar;

  1. On Page Seo
  2. Off Page Seo

On page seo diğer adıyla site içi seo : Site yazılımınız ve içeriklerinizi önerilen yönergelere uygunluğunu ölçeklendirir

Off Page Seo : Sitenizin dış link inşaasını ölçer, anti seo işlemleri bu kanattan sitenize zarar vermek amacıyla gerçekleştirilir.

On Page Seo & Off Page Seo ve Anti Seo Nedir hakkında detayları burdan inceleyebilirsiniz.

Seo işleyişi günümüzde “ backlink al & tanıtım yazısı al & sosyal medya çalışması yaptır “ cümleleri arasına sıkışmış bu yüzden seo danışmanı ile çalışmak yerine kendi sitesine bu 3 kanattan alım yaparak sitesini yükseltmeye çalışan site sahiplerinin boşa giden masraflar silsilesi haline gelmiştir.

Aslında bu doğru bir anlayıştır, seo çalışmasının en basit dille “ backlink & tanıtım yazısı ve sosyal medya çalışması “ olarak tanımlanabilir. Fakat her site eşit düzeyde aynı materyale ihtiyaç duymaz ve buna göre tepki vermez.

 Örneğin;

A Sitesi : 300 backlink – 200 tanıtım yazısı – 400 sosyal url ye sahip olmasına rağmen günlük hiti 50’yi geçmezken

B Sitesi : 30 backlink – 20 tanıtım yazısı – 40 sosyal url ile aynı sektörde olmasına rağmen günlük 50k hite ulaşabilir.

Seo danışmanının en önemli vasfı incelediği sitenin neye ihtiyaç duyduğunu analiz edebilmesi ve bununla doğru orantıda çalışma planı oluşturabilmesidir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Seo danışmanı nedir ne iş yapar makalemize burdan ulaşabilirsiniz.

Einstein’ın “Bir şeyi 6 yaşında bir çocuğa anlatamıyorsanız, siz de anlamamışsınız demektir” diye bir sözü var. Kendi algımızı size kanıtlamak için süslü ve sektörel cümleler kurmadan verdiğimiz hizmeti size şöyle anlatabiliriz “ Arama motorlarını kandırıyoruz ! Evet bu söylediğimiz tümüyle doğru, arama motorlarının yönergeleri ‘ özgün içerik kullan – kullanıcıya kaliteli bilgi ver – siteni güncel tut ‘ gibi kalıp cümlelerden oluşuyor ve sizinle aynı sektördeki rakiplerinizin hepsi bu yönergelere uyuyor.

Kurumsal bir site ne kadar güncel tutulabilir ?  Tüm yönergelere uygun rakiplerinizin nasıl önüne geçeceksiniz ?

Burda seo hizmeti olarak size sunduğumuz hizmet tümüyle bundan ibaret “

 

Yorumlar 0

Fikrinizi Söyleyin
SEO • 27 Şubat 2020 • Yazar: admin
Seo Nedir ?

SEO, S- E – O ! Bu sihirli sözcükler Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. SEO nedir? Araştırması yaparken karşınıza binlerce bilgi çıktı…

google-sıralama-kriterleri
SEO • 04 Ağustos 2018 • Yazar: admin
Google Sıralama Kriterleri Nelerdir ?

Google sıralama kriterleri google tarafından açık olarak açıklanmış olsa bile bu kriterlerin yorumlanma ve tartışma süreci güncelliğini her zaman koruyarak sürdürüyor.…

Hoşgeldiniz

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

Hemen Teklif Al

Burada seo konuşulur, seo yazılır, seo desteklenir, seo için fikir üretilir. Bizim işimiz seo siz de hazırsanız buyrun, başlayalım!

FİYAT TEKLİFİ AL

Seobaz ile Yükseliş Garantili SEO

Seo paketleri aradığınız yeterlilikte değil mi ? Sitenize özel bir çalışmamı yapılmasını istiyorsunuz ? Sitenize bir seo danışmanı atayarak aylık danışmanlık hizmeti ile sitenizi ilk sayfaya taşıyın.